Využití stříbra v lékařství

Koloidní stříbro se podílí na dozrávání T-buněk, jedné z nejdůležitějších složek imunitního systému. Mimo to koluje v krevním oběhu, což je zvlášť významné pro jeho doplnění, kde při kontaktu umrtvuje choroboplodné viry, bakterie, houby a plísně. Tím samozřejmě ulehčuje práci imunitnímu systému.

Historie léčby stříbrem

Antimikrobiální vlastnosti stříbra zaznamenala již staroindická medicína. K využití stříbra jako antimikrobiálního prostředku ve větší míre došlo teprve v čase Římského impéria. Nejlepší érou koloidního stříbra bylo období mezi světovými válkami. Stříbro se užívalo jako prvotní medikace k léčbě přenosných chorob a užívalo se ústně i nitrožilně.

Použití v léčení

Koloidní stříbro má další příjemnou vlastnost, je chemicky neutrální chování k všem tekutinám a léčivům včetně antibiotik. Nedráždí zažívací ústrojí, což znamená, že koloidní stříbro mohou bez obav užívat osoby trpící akutním překyselením žaludku, pálením žáhy, kolikou a dalšími zažívacími problémy.

Dále se užívá u:

 • virové infekce
  nachlazení, rýma, kašel, chřipka, zánět průdušek, krční záněty, záněty mandlí, opary
 • bakteriální infekce
  angína, průjem, tuberkuloza, žaludeční a střevní záněty, nákazy stafylokoky a streptokoky, svědění konečníku
 • kožní infekce lišejového typu, vředy
 • mykotické a kvasinkové infekce plísně na kůži, nehtech, nohách, poševní mykozy, střevní a plícní kandidoza, infekce mízních uzlin
 • vleklé zánětlivé stavy
  záněty dutin, záněty ústní dutiny
 • lupénka a lupy
  koloidní stříbro dezinfikuje kůži, mírní zánětlivé stavy a svědění, těžko se hojící rány, popáleniny (včetně slunečních) zmírňuje infekci, podporuje rychlou regeneraci poškozených buněk
 • akné
  koloidní stříbro zmírňuje vnější projevy akné a zároveň uvnitř čistí organismus, takže odstraňuje příčiny této choroby

Je velmi účinné, mírné a netoxické

Mikroskopické částice stříbra se nehromadí v organismu, protože v průběhu několika dnů dojde k jejich vyloučení. Pokud antibiotikum eliminuje asi 6-7 škodlivých bakterií, koloidní stříbro ničí více než 650 choroboplodných bakterií, virů, mykóz a plísní. Částice stříbra nenapadají škodlivé mikroorganismy přímo, ale působí jako katalyzátor, který se v průběhu procesu nespotřebovává. Účinek stříbra je založen na deaktivaci enzymu, který je nezbytný pro aerobní metabolismus jednobuněčných bakterií, virů a mykóz. V důsledku toho zmíněné škodlivé mikroorganismy odumírají v průběhu 5-6 minut. Pravděpodobně díky tomu, že se jedná o proces nepřímý, si nejsou bakterie schopny vytvořit odolnost proti částicím stříbra, jako k tomu dochází u antibiotik.

Způsoby aplikace koloidního stříbra

 • Nejúčinnější způsob je vnitřní užití obvykle ráno a večer pít stříbro a mezi konzumovat laktobakterie v podobě vhodných jogurtu nebo doplňků stravy
 • Výplach úst odstraňuje mimo jiné pach z úst, ničí bakterie zubního povlaku. Velmi účinné je kloktání a výplach nosních dutin koloidním Stříbrem.
 • Zevní potírání akné, vyrážek, ekzému, oděrek a řezných ran, místa bodnutí hmyzem a zejména místa zasažená plísněmi.

Pozor: Koloidní stříbro není v ČR na rozdíl od ostatních zemí EU povoleno užívat vnitřně a prodávat jako potravinový doplněk.

 

Máte zkušenosti s využitím stříbra v medicíně? Podělte se s námi...

Využití stříbra v lékařství patří do témat
 • Stříbrná pomoc Pavel 02.04.2010 18:19:12

  Měl jsem docela problémy s chřipkami a silnými nachlazeními. Na doporučení kamarádky jsem zkusil koloidní stříbro. Ze začátku jsem byl skeptický,ale nakonec super, moc mi pomohlo.Takže ho teď používám i jako prevenci. Nejlepší cenu jsem našel na www.agh2o.cz.

  • Re: Stříbrná pomoc Romana 21.03.2016 09:56:18

   Ráda bych doporučení od někoho, kdo vyzkoušel. Jaká koncentrace stríbra je potreba na akné? Dívala jsem se teda na firmu, co uvádí PAvel, ale mají tam toho více.

  • Re: Stříbrná pomoc Hana 16.03.2016 14:33:29

   Jak už tu zmínil Pavel s firmou agh2o.cz mám taky dobrou zkušenost. Tedy ne s nimi, jak se stříbrem od nich :-). Trpěla jsem hrozným akné, na který mi nepomáhalo nic, a že jsem toho vyzkoušela. Od sestry jsem dostala tip na koloidní stříbro, objednala jsem si ho na vyzkoušení a plet se krásně uzdravila. Tak doporučuju dál.

  • Re: Stříbrná pomoc Vaclav 14.07.2012 09:21:34

   Možnosti koloidu stříbra nejsou ještě zdaleka vyčerpány. Zabývám se koloidem desítky let a vím, že je koloid a KOLOID. To co dnes koluje po Internetě jsou z větší části nebezpečné disperse, které mají z koloidu jen,,Název,, Jeden poznatek za všechny. ,,Čím vyžší jednotka ,,ppm, a větší nabízené množství,, tím nebezpečnější
   výrobek. Nejkvalitnější koloid dociluje maximálně ,,21 ppm,, a jeho výroba se pohybuje okolo ,,1 ppm,, za hodinu. Zasílání v plastikových lahvích a poštou je
   absolutní degenerace roztoku. Velice zajímavý přístup ke koloidu stříbra má česká
   Fa. ,,Silvermedic,, která zatím jediná podává vyčerpávající odpověd na toto Théma.

   • Re: Re: Stříbrná pomoc Markéta 26.07.2012 15:33:19

    Díky za odkaz, právě se snažím v problematice nějak zorientovat a nebyly mi např. jasné jednotky ppm a další věci. Firma je asi zajímavá, ale ráda bych nejdřív vyzkoušela stříbro koupené a nekupovala si hned drahý přístroj (i když věřím, že pokud někdo léčbu provádí stále, vyplatí se to). Nejschůdnější varianta je momentálně pro zajít do lékárna koupit si tam přesně ten výrobek, na jehož internetový prodej dává odkaz paní v diskuzi níže - je to prodáváno jako pleťové tonikum, složení: voda, 10 ppm stříbro (C.I.77820), baleno v hnědé sklněné lahvičce o obsahu 300ml. (Jen nechápu, co znamené stovka v názvu - Ag 100 KOLOIDNÍ stříbro 300ml?)
    Má to cenu, nebo raději zvolit jiný výrobek.
    A ještě by mě zajímalo dávkování pro zvířata, konkrétně pro přežvýkavce...
    Díky za případnou odpověď.

 • Sára 07.02.2016 13:27:14

  Já jsem s ním maximálněspokojená :) už hopoužívám celkem dlouho, anemužu si ho vynachválit :)vyzkoušejte :http://www.koloidnimineraly.cz/koloidni-stribro-10ppm.html

 • Koloidní stříbro zbavilo známého boreliozy Tom 16.11.2015 22:36:57

  Kamarád vinař z od Kyjova bral již v pořadí 5-té tradiční antibiotika od lékaře, pak prej dostal dárkem koloidní stříbro 40ppm a za měsíc po krevních testech mu volal sám jeho lékař, že má čistý krevní obraz. Borelioza zmizela. Proto doporučuju ověřenou kvalitu zde www.prirodni-lek.cz

 • Stříbro novina 20.12.2010 10:38:55

  Zkušenosti využití stříbra v medicíně teda nemám a toto se dovídám až tady poprvé ... zajímavé a poučné

 • využití koloidního stříbra v praxi Mila 30.03.2010 17:41:31

  Užívám koloidní stříbro již téměř 2 roky,denně čajovou lžičku jako prevenci.JInak mi užívání stříbra velice pomohlo při léčbě astmatu,nemám skoro žádné potíže a neberu rovněž žádný lék na astma.
  Stříbro velmi dobře odhleňuje,takže moje průdušky již netrpí zahleňováním jako dříve.Mně tedy užívání stříbra velmi pomohlo,
  Na stránkách www.prozdravi.cz si jej objednávám a protože se v Česku nesmí používat jinak než jako pleťové tonikum,já jej ovšem používám vnitřně a aspoň netrpím jako dřív,přesto,že jsem musela užívat léky a k ničemu mi nebyly stejně,nepomohly.

 • stříbro Pepik 30.03.2010 10:15:59

  Tak to jsem teda docela překvapenej, k čmu stříbro může sloužit. Pro mě to byl vždycky kov, z kterýho se dělají šperky a tak podobně a tohle jsem netušil. Tak dík za rozšíření obzorů.

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Adresář

Diskuze na téma Vyšetření a léky

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku