Neinvazivní diagnostika

Zdroj: Isifa/Thinkstock
Cítíte se pod psa, přestože vám lékař tvrdí, že vám nic není? Posmívají se vám, že si vymýšlíte? Je před vámi spousta odběrů krve, obíhání specialistů a nekonečné čekání na výsledky. Je tu jedno řešení.

V centru neinvazivní diagnostiky je možné získat během jediného vyšetření 117 hodnot o pacientově zdravotním stavu. To vše bez kapky krve a hlavně za několik minut. Moderní technika byla původně vyvinutá pro sledování zdravotního stavu kosmonautů. V zahraničí  se tato metoda běžně používá několik let.

Zařízení má podobu menšího počítače. Pacientovi se na tělo připevní pět senzorů. Přiložit se musí na tzv. biologicky aktivní body, které se nacházejí v oblasti krku, podpaží a pupku.

Vyšetření je rychlé, bezbolestné a jednoduché. Pacient leží v klidu na vyšetřovacím lůžku a pouze zdánlivě se kolem něho nic neděje. Opak je ale pravdou. Počítač zaznamenává řadu údajů. Na základě screeningového analyzátoru krve dokáže přístroj všechny údaje rozebrat a dát do souvislostí. Využívá při tom vzájemného vztahu mezi prací krevního oběhu ve vnitřních orgánech a teplem, které vzniká v důsledku chemických reakcí dusíku, vodíku a uhlíku. Díky tomu, že analyzátor měří hodnoty pouze za pomoci citlivých snímačů, nemá měření na organismus vyšetřovaného pacienta prakticky žádný vliv.

Největší výhodou vyšetření je bezbolestnost a fakt, že pacient během šesti až deseti minut zjistí, zda a jaké v jeho organismu existují odchylky od normálu, které nemusí ani vnímat.

Výsledky neinvazivního vyšetření je zatím třeba považovat za předběžné. Dávají však hlavní podněty k následnému a přesnějšímu vyšetření. Na další sérii vyšetření u specialistů, kteří stanoví konečnou diagnózu, se tak pacient dostane mnohem dříve. Pacient může chvíli po vyšetření vstát a obléci se.

Jedinečnost neinvazivní diagnostiky

 • Pomáhá při prevenci i včasném odhalení řady civilizačních onemocnění v raném stadiu
 • Je praktickým vodítkem pro další vyšetření (například u kardiologů, histologů či diabetologů)
 • Dokáže odhadnout počínající rizikové procesy v těle pacienta, ať se jedná o mozkové příhody nebo poruchy činnosti srdce
 • Včas upozorní na zhoubné bujení v organismu
 • K plnému rozvoji nemoci nemusí díky vyšetření vůbec dojít a pacient si zvyšuje šanci na úspěšnou léčbu
 • Během jediného vyšetření v délce několika minut získáte celkově 117 hodnot o svém zdravotním stavu

 

Setkali jste se již někdy s tímto druhem vyšetření? Co si o něm myslíte?

Neinvazivní diagnostika patří do témat
 • Zbytečně vyhozené peníze Dagmar 14.08.2012 12:25:19

  Dobrý den,já absolvovala takové vyšetření,našli mi tam plno výsledků negativních,ale bohužel mi to nebylo kničemu.Naši lékaři se k tomu staví negativně,takže mi vlastně nepomohli.Stále se cítím unavená,vyčerpaná a protože odběry,které mi brali inj.stříkačkou nic neprokázaly a to vyšetření prokázalo pár negativních výsledků,tak mě lékař uschopnil,protože jsem byla na nemocenské půl roku a on by musel psát zprávu na sociálku a to se mu moc nechtělo.Stále mám teploty,stále bojuji s únavou a bohužel to musím v práci vydržet a doma pak odpočívám.Tohle vyšetření je jen na to,abyste zaplatili peníze.Nedoporučuji

 • dotaz rosta 11.08.2012 23:08:02

  Kde se neinvazivni vysetreni provadi a jak sw lze objednat. Za odpoved dekuji

 • zakázaný přístroj Jana 11.08.2012 17:17:50

  DObrý den, nejedná se náhodou o stejný přístroj na diagnostiku, AMP , který nedávno u nás zakázala ČOI ?


Adresář

Diskuze na téma Vyšetření a léky

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku